Share this content on Facebook!
01 Nov 2017
Eczane standı eczane içerisinde bulunan ve eczane kalfasının aradığı ilaçları rahat bir şekilde bulabilmesi için tasarlanmış raf türü standlardır. Bu standlar genellikle basit olarak herkesin kullanımına uygun tasarlanmıştır. Eczane standlarının bazı bölümleri raf tarzında bazı bölümleri ise kapaklı olarak tasarlanabiliyor. bu stantlardaki bazı yerler ise pleksi kapak tasarlanarak kullanılmıştır. Eczane standlarında olması gereken durante büyük özellik ise remain içerisinde bulunan ürünlere kolay ulaşılabilir olmasıdır. Eczane standlarının yapılışında olduğu gibi eczane standları içinde durante uygun malzeme pleksi malzemesidir. Eczane standlarında yoğunluklu olarak kullanılmaktadır.

Eczane standlarında pleki malzemesinin kullanılma nedenlerinden durante önemlisi dayanıklı ve kolay temizlene bilir olmasıdır. Örneğin bir mobilyadan remain Eczane Standı yaptırırsanız bu standı duvaza montalamak zorunda kalırsınız ve mobilyadan yapılmış standlarda duvara montalandığı taktirde, vidalama işlemi yapılacağı için çatlamalar meydana gelebilir. Pleksi malzemesinin kullanılma nedenlerinden biriside hafif ve kolay taşınabilir olmasıdır. Eczanelerde eczanenin ortasında bulunan eczane standı ’nın pleksiden yapılma nedeni kolay temizlene bilir olması ve rahatlıkla taşına bilir olmasır. Pleksiden yapılan eczane stand ‘ları sağlam ve dayanıklı olduğu için üzerlerine askı aparatlarıda kolayca montalana bilir.

 Mobilyadan yapılan eczane standlarına göre pleksi malzemesi kat kat dayanıklı bir malzemedir ve avantajları oldukça fazladır. Avantajlarından durante önemlisi suya karşı oldukça dayanıklı olmasıdır. Oysaki mobilyaya su değdiği zaman belirli bir süre içerisinde şişme yapabilir ve çirkin bir görüntüye neden olabilir.Comments

There isn't any comment in this page yet!

Do you want to be the first commenter?


New Comment

Full Name:
E-Mail Address:
Your website (if exists):
Your Comment:
Security code: